Sesja Ślubna w Tatrach: Odkryj Piękno Ślubnej Fotografii w Górach

Plener ślubny, jako okazja uwiecznienia wyjątkowych chwil, nabiera niezwykłego wymiaru, gdy odbywa się w sercu malowniczych Tatr. To nie tylko fotograficzna podróż, ale autentyczne przeżycie, które staje się niezapomnianym momentem w historii każdej pary. Poprzez ten artykuł pragnę wciągnąć Cię w fascynujący świat sesji ślubnych w górach, gdzie każdy kadr staje się opowieścią o miłości i pięknie, a każde zdjęcie to wyjątkowy fragment tej niepowtarzalnej przygody. Odkryj, dlaczego ta fotograficzna podróż to nie tylko zapis wspomnień, lecz także szansa na uchwycenie niepowtarzalnego klimatu, jaki oferują górskie krajobrazy Tatr.

Fotograf Zakopane

1. Jak przygotować się na zdjęcia ślubne w ogórach?

Fotograf Zakopane

Przed wyjazdem na sesję w Tatrach, istnieje wiele kwestii do rozważenia. Planując takie zdjęcia w górach, warto przyjrzeć się szczegółom takim jak dobór odpowiedniego ubioru, przygotowanie logistyczne oraz znalezienie idealnego miejsca. Słowackie i polskie Tatry oferują niezliczone piękne lokacje, dlatego właściwe przygotowania pomogą maksymalnie wykorzystać czas spędzony na sesji, by zachwycić się wspaniałymi widokami i uwiecznić wyjątkowe chwile. Jak więc najlepiej przygotować się na sesję ślubną w Tatrach?

Sesja ślubna w Zakopanem może wymagać pewnych specjalnych przygotowań. Choć niekoniecznie trzeba zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt alpinistyczny, to warto zwrócić uwagę na pewne detale – na przykład odpowiednie obuwie, zwłaszcza górskie buty, mogą znacznie ułatwić przemieszczanie się po górskich terenach.

Wybierając miejsce na plener, istotne jest zastanowienie się, czy chcemy pokonać pewną odległość pieszo. Lokalizacje, o których wspominam niżej, różnią się pod względem dostępności. Osoby wybierające miejsce, do którego można dojechać samochodem i które nie wymaga wędrówki po tatrzańskich szlakach, mogą nie potrzebować szczególnego przygotowania.

Oczywiście, przed każdą sesją, zarówno w górach, jak i na płaskim terenie, warto zadbać o to, by prezentować się na zdjęciach jak najlepiej. W dalszej części tego wpisu znajdziecie informacje o osobach w Zakopanem zajmujących się makijażem i fryzjerstwem – jeśli macie ochotę umówić się do nich przed sesją to bardzo polecam doczytać artykuł do końca.

Oto kilka porad dla par młodych wybierających się na sesję ślubną w Tatrach:

  • Ubierzcie się odpowiednio do warunków (pamiętając przede wszystkim o odpowiednim obuwiu!)
  • Zawsze miejcie przy sobie butelkę wody mineralnej oraz coś na ząb
  • Zaufajcie fotografowi – czasami w ostatniej chwili trzeba zmienić lokalizację sesji ze względu na warunki pogodowe lub inne, niezależne od nas czynniki.
  • Dobierzcie odpowiedni makijaż i fryzurę – warunki atmosferyczne (szczególnie wiatr) mogą sprawić, że z precyzyjnie ułożonej fryzury może niewiele pozostać 🙂
  • Nastawcie się na dobrą zabawę – nie stresujcie się, że nie wyglądacie „fotogenicznie”. Fotograf potrafi sprawić, że każdy wygląda świetnie na zdjęciach 🙂”

2. Fotograf Zakopane – pomysł na plener ślubny w Tatrach.

Fotograf Zakopane

Dochodzimy w końcu do momentu w artykule, w którym polecę Wam pewne konkretne lokalizacje, w których najczęściej fotografuję. Uważam też, że są to najlepsze miejsca na sesję ślubną w okolicy Zakopanego.

Sesja ślubna na Kasprowym Wierchu

Fotograf Zakopane

Pierwszym miejscem, które uwielbiam jest oczywiście “święta góra fotografów ślubnych”, czyli Kasprowy Wierch. Jest to zdecydowanie najbardziej znany punkt widokowy, a zarazem szczyt, na który najłatwiej dotrzeć dzięki kolejce, która tam kursuje. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut możemy dotrzeć w sam środek tatrzańskich szczytów. Warto dodać, że w szczycie letniego sezonu turystycznego godziny kursowania kolejki dostosowane są do tego, żeby móc zobaczyć zachód słońca na szczycie Kasprowego WIerchu. Jest to wręcz idealna okazja do tego żeby zrobić tam sesję ślubną. 

Sesja ślubna na Rusinowej Polanie

Fotograf Zakopane

Jedno z moich ulubionych miejsc w Tatrach. Sesja zdjęciowa na Rusinowej Polanie to chyba najczęściej wybierana opcja wśród par młodych, które fotografuję. Wcale się nie dziwię bo przecież jest to miejsce w górach wyjątkowe. Zaledwie 50 minut bardzo łatwego marszu wystarczy żeby napawać się wyjątkowymi widokami. To co szczególnie lubię fotografując właśnie w tym miejscu w górach to wyjątkowa różnorodność kadrów, które mogę wykonać. Oczywiście najczęściej skupiam się na parze młodej na tle gór, jednak obracając się w jedną lub drugą stronę mam możliwość uchwycenia w tle przepięknego lasu czy też jednego z szałasów znajdujących się na Rusinowej Polanie. 

Sesja ślubna na Hali Gąsienicowej i Czarny Staw Gąsienicowy

Fotograf Zakopane

Kolejnym miejscem, w którym widok na Tatry jest niebywały jest Hala Gąsienicowa. Oczywiście będąc tam grzechem byłoby nie wykorzystać możliwości jakie daje jedno z najładniejszych tatrzańskich jezior – Czarny Staw Gąsienicowy. Dlatego też bardzo często łącze te dwie lokalizacje podczas jednej sesji. Uwielbiam robić zdjęcia na Hali Gąsienicowej szczególnie w jesiennych miesiącach. Szczególnie pięknie wygląda wtedy roślinność, która wraz z panoramą szczytów wygląda obłędnie. Sesja ślubna nad Czarnym Stawem Gąsienicowym jest za to doskonałą alternatywą dla bardzo turystycznie obleganego, i według mnie przereklamowanego, Morskiego Oka.

Plener ślubny z widokiem na Tatry

Fotograf Zakopane

Osoby, które niekoniecznie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na to, żeby hasać po tatrzańskich szlakach, zainteresują się pewnie miejscami, które nie wymagają wysiłku by do nich dojść. Są to miejsca, do których podjeżdżamy bezpośrednio samochodem. Na Podhalu oczywiście nie brakuje takich miejscówek. Szczególnie chciałbym polecić te wyjątkowe miejsca: 

Widok na Tatry z Łapszanki

Miejscowość Zdiar na Słowacji

Panorama Tatr w miejscowości Ząb

Widok na góry z miejscowości Dursztyn

Piękne widoki z góry Wdżar w Kluszkowcach

Gwarantuję Wam, że w którejś z tych lokalizacji znajdziecie najpiękniejszy widok jaki w Polsce widzieliście 🙂 

Sesja ślubna w tatrzańskich dolinach

Fotograf Zakopane

Uwielbiam fotografować w dolinach, chociaż nie ukrywam, że wymaga to ode mnie większego wyczulenia na światło, które potrafi spłatać psikusa niektórym niedoświadczonym fotografom ślubnym. Aby zrobić sesję ślubna w Tatrach, a szczególnie wybierając się w doiny należy wziąć pod uwagę, że wschód słońca może nie do końca dobrze wyglądać o godzinie, którą sugeruje internet 🙂 Bywa tak, że słońce wschodzi kilkadziesiąt minut później niż można się spodziewać, a zachodzi dużo wcześniej niż poza doliną. Idealnym przykładami są Dolina Chochołowska czy Dolina Strążyska, gdzie zdjęcia ślubne należy zacząć robić dużo wcześniej (w przypadku zachodu słońca), lub dużo później (W przypadku wschodu słońca). Nie zmienia to faktu, że jak już uda się wstrzelić w światło to wygląda ono zjawiskowo. 

3. Sesja Ślubna w Tatrzańskim Parku Narodowym

Fotograf Zakopane

Tatry to nie tylko imponujące szczyty, ale również malownicze doliny, jeziora i szlaki górskie. Wybierając się na sesję ślubną w Tatrach, warto zwrócić uwagę czy będziemy fotografować na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jeśli faktycznie będziemy na terenie parku obowiązkowo należy wykupić zgodę na fotografowanie, której cena wynosi 150zł. No chyba że sesja odbędzie się w słowackich Tatrach 🙂 Prośbę o zgodę należy wysłać wcześniej. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie https://tpn.pl/kontakt/zalatw-sprawe/formularz

4. Sesja ślubna w Tatrach cena

Fotograf Zakopane

Profesjonalny fotograf ślubny może doradzić w wyborze najlepszych lokacji i poradzić, jak przygotować się do sesji w górach. Koszty związane z taką sesją mogą się różnić, ale inwestycja w niezapomniane wspomnienia z sesji ślubnej w Tatrach z pewnością jest warta uwagi. Jeśli macie ochotę na to, żebym to ja wykonał dla Was zdjęcia ślubne w górach i otrzymać zapierające dech w piersiach zdjęcia to kieruję Was do artykułu, w którym opisuję jak wygląda wykonywanie przeze mnie takich zdjęć. Oprócz przykładowych zdjęć i opisu każdej miejscówki, w linku wyszczególniona jest też opłata za sesję. Bardzo zachęcam do przeglądnięcia tej oferty bo na prawdę warto zdecydować się na plener ślubny w górach 🙂

Podczas organizacji sesji ślubnej w Tatrach warto skonsultować się z doświadczonym fotografem, który zna te tereny i potrafi wykorzystać ich piękno w zdjęciach. Ważne jest także odpowiednie przygotowanie się do sesji – wybór garderoby, dodatków oraz makijażu, które będą harmonizować z naturalnym otoczeniem górskim.
Najpiękniejsze miejsca w Tatrach do sesji ślubnej to m.in. Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska, Kasprowy Wierch, Czarny Staw Gąsienicowy czy też Polana Rusinowa. Te miejsca oferują przepiękne widoki, którymi można udekorować swoje fotografie. 
Warto także zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne podczas sesji, ponieważ pogoda w górach bywa kapryśna.

Sesja ślubna w Tatrach może odbywać się zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni, a nawet podczas śnieżnej zawieruchy, co tworzy wyjątkowe i niepowtarzalne tło dla zdjęć.
Sesja ślubna w Tatrach może być niezapomnianym przeżyciem dla młodej pary, a wyjątkowe otoczenie górskie pozwoli uwiecznić miłość w niezwykłych kadrach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *